View Sidebar

Witamy Was serdecznie !

Znamy się ze szkoły językowej i obie borykamy się z problemami naszej kapryśnej skóry. Stworzyłyśmy tego bloga z myślą o wszystkich zapracowanych kobietach, które potrzebują dobrych kosmetyków.
Pokażemy również jak szybko zrobić efektowny makijaż oraz jakich kosmetyków najlepiej użyć. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne również mamy dla Was kilka propozycji. Zapraszamy do czytania każdą kobietę, która ceni sobie dobry wygląd.

 

Kategorie

 
Stomatolog, czyli czym straszymy dzieci

Stomatolog, czyli czym straszymy dzieci

25 listopada 2016 16:370 comments

Nie ma chyba dziecka (a może i niektórych dorosłych), które nie byłoby kiedykolwiek straszone… dentystą. Czarny pijar stomatologów bierze się przede wszystkim z nieprzyjemnych i nierzadko bolesnych doświadczeń związanych z siadaniem na dentystycznym fotelu, ale wpływ na to mają również sami rodzice. Traktują oni bowiem wizytę u stomatologa jako coś, czego się należy bać i co definitywnie kojarzy się z czymś negatywnym. Tymczasem wizyty w gabinetach dentystycznych trzeba traktować na równi jak wizyty u każdego innego lekarza. Nie taki straszny Nie dostrzegamy tego, jak ważne jest już od najmłodszych lat przyzwyczajanie się do regularnych wizyt w gabinetach stomatologicznych [http://dentysta-stomatolog.com/krakow,1.html], kontroli i sprawdzania, czy z naszymi zębami jest wszystko w porządku. Jeśli będziemy mieć złe doświadczenia i skojarzenia to dentysta z Krakowa będzie miał poważny problem, aby zachęcić nas do częstszych i bardziej regularnych wizyt. A trzeba pamiętać, że z zębami pod żadnym pozorem nie ma żartów, ponieważ odpowiadają one za zbyt wiele funkcji naszego organizmu: zarówno te zdrowotne, jak i estetyczne.

Wizyta u stomatologa nie powinna się więc nam kojarzyć negatywnie, ze strachem a nawet z przerażeniem, ponieważ może mieć to złe konsekwencje w przyszłości, kiedy po prostu będziemy unikać dentystów nawet wtedy, gdy ich ingerencja okaże się niezbędna. Pozytywne odwrócenie wizerunku dentystów wydaje się więc – mimo że to nieco paradoksalne stwierdzenie – kluczowym elementem do tego, aby przekonać Polaków do częstszych wizyt u stomatologów. Obecnie bowiem jedynie niewielki odsetek naszych rodaków deklaruje, że chodzi na wizyty kontrolne. Zdecydowana większość wybiera się dopiero wtedy, gdy odczuwa silny i niemijający ból zębów. Najwięcej pod tym względem mają do zrobienia rodzice, którzy powinni zrozumieć, że stomatolog z Krakowa nie powinien w żadnej sytuacji służyć jako straszak. Wręcz przeciwnie, wizyta u dentysty powinna być przedstawiana dziecku jako coś pozytywnego i dobrego, co pozwala dbać o zdrowie i zapobiegać problemom z zębami. Również sami dentyści powinni dostosować się do swoich najmniejszych pacjentów. Odpowiednie podejście do dzieci, żartowanie, nagradzanie za dzielność – to podstawowe elementy, które wzbudzają zaufanie do dentysty i sprawiają, że dzieci chodzą do stomatologów o wiele chętniej i bez strachu.

Leave a reply