View Sidebar

Witamy Was serdecznie !

Znamy się ze szkoły językowej i obie borykamy się z problemami naszej kapryśnej skóry. Stworzyłyśmy tego bloga z myślą o wszystkich zapracowanych kobietach, które potrzebują dobrych kosmetyków.
Pokażemy również jak szybko zrobić efektowny makijaż oraz jakich kosmetyków najlepiej użyć. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne również mamy dla Was kilka propozycji. Zapraszamy do czytania każdą kobietę, która ceni sobie dobry wygląd.

 

Kategorie

 
Nowotwory jamy ustnej

Nowotwory jamy ustnej

1 stycznia 2017 04:590 comments

Nowotwory różnego rodzaju to największe choroby cywilizacyjne ostatnich lat. Najważniejsza co oczywiste w tych sprawach jest diagnostyka. Warto się regularnie badać, chociażby u dentysty w gabinecie dentystycznym. Nie tylko zwykli lekarze mogą wykryć poważne, nowotworowe zmiany. Również dentyści  mogą pomóc nam w diagnostyce jednostki chorobowej. W Tychach możemy znaleźć wiele gabinetów stomatologicznych: http://dentysta-stomatolog.com/tychy,1.html, w których z pewnością otrzymamy szybką pomoc i diagnozę.

Bardzo ważna jest profilaktyka naszej jamy ustnej i informowanie dentysty w gabinecie o każdej niepokojącej i podejrzanej zmianie: guzku, narośli czy dyskomforcie na przykład podczas połykania. To bardzo ważne, aby informować go o tym przed rozpoczęciem leczenia. Bo dentysta ma spore możliwości diagnostyczne, jeśli chodzi o jamę ustną i może pokierować nas dalej w celu potwierdzenia bądź wykluczenia zmian nowotworowych na przykład biopsją.

Coraz większym standardem jest samodzielne badanie jamy ustnej pacjenta przez lekarza-dentystę przed rozpoczęciem leczenia. Dentyści też mają coraz większą świadomość, że mogą uratować życie pacjenta. Wiadomym jest przecież, iż w przypadku każdej zmiany nowotworowej najważniejsze jest szybkie działanie i profilaktyka. Im wcześniej zaczniemy działać na zmianę, tym dużo większa szansa na wyleczenie i brak emisji raka w latach późniejszych.

Ważną rolą dentysty jest też uspokojenie pacjenta w przypadku wykrycia w jamie ustnej podejrzanej zmiany. Dentysta (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta) powinien powiadomić go o kolejnych krokach diagnostycznych. Specjaliści zresztą dysponują obecnie nowoczesnymi narzędziami do wychwytania zmian w jamie ustnej. Jednym z takich narzędzi jest urządzenie VELscope, które generuje niebieskie światło bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Generuje ono fluorescencję w jamie ustnej od nabłonka do do błony podstawowej. Urządzenie to więc potrafi wychwycić wszystkie bardzo groźne zmiany w bardzo wczesnym stadium i odpowiednio wcześnie reagować, dusząc problem w zarodku u dentysty.

Oczywiście profilaktykę antyrakową możemy prowadzić na sobie sami. Wystarczy ograniczyć kawę, nie palić papierosów, ograniczyć alkohol. Niestosowanie używek na pewno pomoże w utrzymaniu jamy ustnej w najlepszym porządku. Podsumowując, dentyści też mają coraz większą świadomość że mogą uratować życie pacjenta. Wiadomym jest przecież, iż w przypadku każdej zmiany nowotworowej najważniejsze jest szybkie działanie i profilaktyka.

Leave a reply