View Sidebar

Witamy Was serdecznie !

Znamy się ze szkoły językowej i obie borykamy się z problemami naszej kapryśnej skóry. Stworzyłyśmy tego bloga z myślą o wszystkich zapracowanych kobietach, które potrzebują dobrych kosmetyków.
Pokażemy również jak szybko zrobić efektowny makijaż oraz jakich kosmetyków najlepiej użyć. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne również mamy dla Was kilka propozycji. Zapraszamy do czytania każdą kobietę, która ceni sobie dobry wygląd.

 

Kategorie

 
Jonizacja, laser, wrapping – kosmetyczny słownik

Jonizacja, laser, wrapping – kosmetyczny słownik

2 listopada 2016 07:100 comments

Obce, dziwnie brzmiące nazwy – nierzadko ciężkie do wymówienia – w połączeniu z brakiem profesjonalnej wiedzy kosmetycznej sprawiają, że czytając ofertę usług świadczonych przez kosmetyczkę czasami trudno cokolwiek zrozumieć. Oczywiście większość z nas wie, czym jest manicure i czym się różni od pedicure, rozumiemy także różnicę między depilacją kremem, laserem lub woskiem. Ale co z zabiegami, których nazwy są angielskie i w dodatku brzmią jak wymyślne opisy tortur?

Nic strasznego

Czym bowiem jest popularne body wrapping albo na czym polega dermaquest peeling peptydowy, nie mówiąc już o dziwnej podwójnej jonizacji lub multipolarnej fali radiowej? Wbrew pozorom wcale nie są to opisy skomplikowanych fizycznych czy chemicznych eksperymentów, ale coś, co zaoferuje nam każda profesjonalna kosmetyczka w Poznaniu (swiaturody.com > Poznań) w swoim gabinecie. Niestety głównym problemem wielu salonów jest właśnie stosowanie długich, niezrozumiałych i często zupełnie obcych nam nazw, które bardziej odstraszają niż zachęcają do spróbowania danej usługi. Niektóre gabinety posiadają więc specjalne broszury, w których wyjaśniają krótko i dokładnie, na czym polega dany zabieg; inne takie informacje umieszczają na swoich stronach www. Dzięki temu klientki (i klienci płci męskiej) przed wizytą w salonie mogą spokojnie przejrzeć poszczególne zabiegi i dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. To niezwykle ważne nie tylko z powodu samej wiedzy, ale również ze względów finansowych – większość zabiegów kosmetycznych wykonywanych za pomocą nowoczesnych sprzętów jest niestety dość droga. Dlatego zanim się zdecydujemy wydać kilkadziesiąt albo kilkaset złotych, warto w ogóle wiedzieć, czy taki zabieg będzie miał jakikolwiek sens.

Inne usługi kosmetyczne

Oczywiście poza zabiegami z zagranicznymi i dziwnymi nazwami, każdy salon kosmetyczny oferuje także usługi zupełnie innego typu. Standardem jest na przykład wspomniany wcześniej manicure, ale również depilacja, modelowanie sylwetki (piersi, pośladków, brzucha), peeling mlekowy, maseczki regeneracyjne, makijaże, liftingi, usuwanie znamion i przebarwień. W wielu gabinetach kosmetycznych bez problemu skorzystamy także z usuwania pooperacyjnych blizn, likwidowania odcisków, pomocy w odchudzaniu, masażu twarzy albo leczenia potliwości. Niektóre salony oferują także dostęp do standardowego solarium lub nowości – opalania natryskowego.

Leave a reply