View Sidebar

Witamy Was serdecznie !

Znamy się ze szkoły językowej i obie borykamy się z problemami naszej kapryśnej skóry. Stworzyłyśmy tego bloga z myślą o wszystkich zapracowanych kobietach, które potrzebują dobrych kosmetyków.
Pokażemy również jak szybko zrobić efektowny makijaż oraz jakich kosmetyków najlepiej użyć. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne również mamy dla Was kilka propozycji. Zapraszamy do czytania każdą kobietę, która ceni sobie dobry wygląd.

 

Kategorie

 
Dlaczego należy leczyć zęby mleczne?

Dlaczego należy leczyć zęby mleczne?

9 sierpnia 2016 12:351 comment

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć, ponieważ i tak wypadną, a fundusze przeznaczone na stomatologa dziecięcego to stracone pieniądze. Niestety ta błędna opinia prowadzi do późniejszego cierpienia i stresu dziecka, a nieraz również do sporych wydatków. Dlatego więc warto, aby już od najmłodszych lat jego ząbki oglądał stomatolog.

Białystok to miasto, w którym mamy spory wybór dentystów dziecięcych, więc każda rodzina znajdzie tu gabinet w dogodnym dla siebie miejscu [kliknij dentysta-stomatolog]. Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym na długo zapada dziecku w pamięć, a nieraz decyduje o jego podejściu do dentystów na wiele lat. Dlatego dobrze będzie, jeśli takie odwiedziny skojarzą się malcowi z czymś nieszkodliwym. Na początku lekarz obejrzy ząbki, skontroluje ich stan i być może podda je lakowaniu lub lakierowaniu [zobacz wikipedia.org], które stanowią zabiegi zupełnie bezbolesne. Po kilku takich wizytach, dziecko uzna odwiedziny u stomatologa za coś normalnego.

Zęby mleczne są słabiej zmineralizowane niż stałe i charakteryzują się głębszymi bruzdami na ich powierzchniach. Dosyć łatwo dochodzi w ich przypadku do próchnicy, której z kilku względów nie należy lekceważyć. Wbrew obiegowym opiniom, nawet jeśli zęby mleczne i tak wypadają, silnie rozwinięta w nich próchnica może doprowadzić do infekcji otaczających tkanek jamy ustnej i sporego cierpienia dziecka, a nawet uszkodzenia zawiązków zębów stałych. Ponadto, zbyt wczesne wypadanie mleczaków nieraz prowadzi do przemieszczania się pojedynczych zębów stałych i nieprawidłowego ich wyrzynania, co wymaga wizyty u ortodonty oraz noszenia kosztownych i niewygodnych aparatów korygujących niewłaściwy zgryz. Spróchniałe mleczaki, które utrzymają się do końca, mogą łatwo przenieść infekcję na świeżo wyrżnięte zęby stałe, zanim te wzmocnią się i prawidłowo zmineralizują.

Wczesne zaniedbania jamy ustnej łatwo prowadzą do problemów z zębami przez całe życie. Aby uniknąć późniejszych zaburzeń w jamie ustnej i kłopotów z zębami stałymi oraz wyrobić u dziecka pozytywne nawyki, warto postarać się by od początku miał je na oku dentysta. Białystok to siedziba doświadczonych stomatologów dziecięcych, którzy potrafią odpowiednio podejść do małych pacjentów i nauczyć ich prawidłowego dbania o ząbki.

1 Comment

  • Magdalena

    Od małego trzeba wpajać dzieciom, ze o ząbki się dba 😉 czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał :)

Leave a reply