View Sidebar

Witamy Was serdecznie !

Znamy się ze szkoły językowej i obie borykamy się z problemami naszej kapryśnej skóry. Stworzyłyśmy tego bloga z myślą o wszystkich zapracowanych kobietach, które potrzebują dobrych kosmetyków.
Pokażemy również jak szybko zrobić efektowny makijaż oraz jakich kosmetyków najlepiej użyć. Jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne również mamy dla Was kilka propozycji. Zapraszamy do czytania każdą kobietę, która ceni sobie dobry wygląd.

 

Kategorie

 
Co wspólnego ma Polska z Wietnamem?

Co wspólnego ma Polska z Wietnamem?

15 listopada 2016 14:240 comments

Może się wydawać, że Polska nie ma nic wspólnego z Wietnamem, chyba że znajdzie się jakieś więzi turystyczne czy gospodarcze. Jest jednak coś, co łączy oba te kraje, a jest bardzo niepokojące, a nawet przerażające – stan uzębienia ich obywateli. Otóż wyniki badań co do próchnicy pokazały, że sytuacja jest bardzo poważna – prawie 99% dorosłych osób ma problem z próchnicą i chorobami przyzębia. Z chorobą męczy się aż 92% dzieci i młodzieży! Takich wyników nie ma żaden inny kraj w Europie, dlatego też najwyższy czas by podjąć walkę z tą chorobą. Próchnica jest chorobą uleczalną. Owszem, miewa fazy powrotu. Raz wyleczony ząb może okazać się zębem wymagającym ponownej interwencji stomatologicznej. Pomimo, że nie można się tą chorobą zarazić, to u jednej osoby ząb z próchnicą może roznieść chorobę na inne zęby – ma to miejsce, jeśli choroba nie jest leczona.

W Polsce jest wiele wspaniale wyposażonych, nowoczesnych gabinetów dentystycznych – jest też wielu świetnie wykwalifikowanych lekarzy stomatologów, takich jak stomatolodzy w Olsztynie. Tylko, że lekarze nie mogą po ulicach ścigać potencjalnych pacjentów – oni muszą zechcieć sami umówić się na wizytę. Dentyści z Olsztyna zachęcają do przeprowadzania regularnych przeglądów zębów. Jest to ważne, gdyż w przypadku dzieci i młodzieży nie ma gabinetów stomatologicznych w szkołach, które w ogromnym zakresie wykrywały próchnicę – uczniowie składali wizyty w takim gabinecie podczas zajęć szkolnych, a świadczenie to było bezpłatne. Obecnie co drugi młody człowiek ma ubytki w zębach, a może to wynikać z tego, że rodzice albo nie mają świadomości co do profilaktyki lub możliwość pojawienia się próchnicy u ich dzieci albo po prostu nie mają czasu, gdyż są mocno zapracowani i sprawy stomatologiczne odkładają na później. Dzieci i młodzież spożywają zdecydowanie za dużo cukru. Cukier to znakomita pożywka dla paciorkowca bytującego w jamie ustnej, który sycony słodyczami wytwarza płytkę nazębną, a ta z kolei prowadzi do próchnicy. Próba zablokowania sprzedaży słodyczy w szkolnych sklepikach skończyła się fiaskiem – zakaz ten nie rozwiązał problemu. Spowodował jedynie przeniesienie się młodego klienta ze sklepiku szkolnego do sklepu poza szkołą.

Leave a reply